Blue Flower

Za nami kolejne MIKOŁAJKOWE Warsztaty z Fistballem, które odbyły się 7 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 32.
Po ceremonii otwarcia warsztatów odbyła się wspólna rozgrzewka poprowadzona przez Kingę Guszczę i Agata Józefowicz reprezentantki Polski w Fistballu.
Po rozgrzewce młodzież została podzielona na grupy, w których rozpoczęły się zajęcia praktyczne podczas których przedstawiono historię fistball a następnie uczestnicy mieli możliwość wspólnych ćwiczeń - odbić ,zagrywki i ataku.
W dalszej części warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na kilka zespołów i został rozegrany mini turniej.
Łącznie w warsztatach wzięło udział przeszło 80 uczniów.

Na zakończenie warsztatów, które miały bardzo uroczysty charakter wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki w postaci koszulek oraz certyfikaty uczestnictwa, które zostały wręczone przez Przewodniczącego WSZS Bohdan Aniszczyk i Dyrektor ZS Nr 32 Edytę Krajewską, zaproszeni goście podziękowali wszystkim uczestnikom Warsztatów za udział i duże zaangażowanie nową dyscypliną sportową. Tutaj galeria zdjęć z warsztatów.
Łącznie WSZS zorganizował i przeprowadził 5 warsztatów w okresie wrzesień -grudzień 2023 – z udziałem 415 uczestników : Zakładane cele przy realizacji warsztatów takie jak :
1. Promowanie zdrowego ,aktywnego sportowego stylu życia
2. Pogłębianie zainteresowań dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół, dyscypliną Fistball
3. Rozwijanie zainteresowań i zdolności dzieci i młodzieży.
4. Wspomaganie rozwoju osobistego
5. Promowanie poprzez działania sportowe oraz działania informacyjne dyscypliny fistball
6. Wprowadzenie dyscypliny Fistball do wybranych szkół wrocławskich jako pilotażowego programu zostały zrealizowane w całości a sam program zrealizowano zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, w tym z zasadami bezpiecznego postępowania, a także respektowania aktualnych przepisów prawa.