Blue Flower

W dniu 20 września 2023r. na terenie kąpieliska Morskie Oko przy ulicy Chopina odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Młodzieży. W zawodach udział wzięła rekordowa ilość 210 reprezentacji szkolnych!!! Łącznie odbyło się sześć biegów z podziałem na kategorie. Uroczystego otwarcia Finałów Sztafetowych Biegów Przełajowych dokonał Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk. Wrocławski Szkolny Związek Sportowy składa podziękowania dla :
-wolontariuszy i Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego Nr XI, którzy wspierali całe wydarzenie
-Dyrekcji MCS Wrocław za udostępnienie obiektu na potrzeby organizacji imprezy
Kalkulacja jest prosta: 210 drużyn szkolnych po 6 uczestników, co daje w sumie 1260 dzieci i młodzieży, które wzięły udział w finałach sztafetowych biegów przełajowych na Morskim Oku. Dodajmy do tego kadrę pedagogiczną i wielu sympatyków, to szybko mamy około 1500 osób!. Ponadto warto dodać, że dzięki determinacji nauczycieli wf-u i dyrekcji szkół, nasza wrocławska młodzież bardzo chętnie uczestniczy w tego typu wydarzeniach sportowych. 

W dniu 13 września na kąpielisku Morskie Oko odbyła się wrocławska inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/2024, połączona z finałami Mistrzostw Wrocławia szkół wrocławskich, w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Łącznie odbyło się 8 biegów, w których udział wzięło aż 1478 uczestników. Po zakończeniu każdego biegu 6 pierwszych zawodników otrzymywało okolicznościowe dyplomy, a za 3 pierwsze miejsca medale. Gratulacje dla wszystkich uczestników! 

SP 44 - zwycięzca w kategorii Igrzysk Dzieci

Szkoła Podstawowa nr 10 - zwycięzca w kategorii Igrzysk Młodzieży

LO nr III - zwycięzca w kategorii Licealiady

W dniu 1 września 2023 r.w Liceum Ogólnokształcącym Nr IX odbyła się Wrocławska Inauguracja Roku Szkolnego 2023-2024 z udziałem dyrektorów szkół wrocławskich, przedstawicieli władz samorządowych.
W trakcie trwania uroczystości zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół wrocławskich rozgrywanych w ramach Kalendarza Imprez Sportowych WSZS za rok szkolny 2022/2023. Informację dotyczącą udziału szkół wrocławskich w rozgrywkach przedstawił Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk.

Dostępne są na stronie karty zgłoszeniowe do rozgrywek Mistrzostw Wrocławia 2023/2024 w ramach Kalendarza Imprez Sportowych dla poszczególnych kategorii wiekowych. Uzupełnioną kartę należy odesłać na adres mailowy koordynatora WSZS lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można również kartę zgłoszeniową dostarczyć w dniu zebrań organizacyjnych dla poszczególnych stref. W załączeniu znajduje się również zaproszenie na zebranie organizacyjne z podanymi datami. Jeśli szkoła nie została ujęta w wykazie to proszę o kontakt tel. 500733600.
Dostępny jest również również Kalendarz Imprez w formie PDF. Wszelkie bieżące informacje zamieszczane będą na naszej stronie.
Wykaz załączników do pobrania:
karta zgłoszeniowa Igrzysk Dzieci (wypełniają SP klasy 1-6)
karta zgłoszeniowa Igrzysk Mł.Szkolnej (wypełniają SP klasy 7-8)
karta zgłoszeniowa Licealiada Młodzieży
zaproszenie na zebranie Stref Wschód, Zachód, Centrum
kalendarz Imprez w PDF
- Zaproszenie szkół do Basketmanii.