Blue Flower

Miło nam zakomunikować, że Wrocławski Szkolny Związek Sportowy nawiązał współpracę z kolejnym dużym klubem sportowym we Wrocławiu. Od najbliższych dni będziemy wspólnie działać z klubem Panthers Wrocław w celu promocji dyscypliny futbol amerykański oraz kulturalnego kibicowania. Na zdjęciu Maciej Jakubaszek (sekretarz Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego), Bogusław Zawisza (skarbnik Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego) oraz Prezes Panthers Wrocław Michał Latoś.

W dniu 16 kwietnia 2024r. w Hali LO IX ul. Piotra Skargi odbyło się uroczyste podsumowanie oraz zakończenie Wrocławskiej Ligi Koszykówki dziewcząt i chłopców. W dniu tym wyróżniono i nagrodzono dyplomami wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach w sezonie 2023/2024 oraz wręczono medale dla najlepszych reprezentacji szkolnych za I i II Ligę chłopców. Złote medale II WLK chłopców zdobyli reprezentanci LO V, przed ZS Nr 18 oraz Zespołem Szkół Budowlanych. Sezon dziewcząt podsumowany został przy okazji spotkania finałowego pomiędzy LO IX - LO I. Złote medale zdobyły dziewczęta z Piotra Skargi, które w swoich szeregach miały MVP rozgrywek Lenę Olejniczak. Dla LO I był to debiut w naszych rozgrywkach. Trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z ZS Nr 8.

W kategorii chłopców brąz zdobyli reprezentanci LO X, którzy pokonali w decydującym starciu reprezentację LO XV wynikiem 74:41. W spotkaniu o "złoto" zmierzyły się reprezentacje, które również rok temu walczyły o najwyższe laury. Mecz był bardzo wyrównany przez trzy kwarty, ale w decydującej IV kwarcie podopieczni Trenera Dariusza Podgórskiego z Liceum Nr VII odskoczyli na 10- punktową przewagę, której już nie oddali. Wynik spotkania 40:28 dla LO VII. Wśród zwycięzców efektownie i efektywnie wyróżniał się MVP rozgrywek Franciszek Leśnikowski, którego efektowne bloki i wsady mogli podziwiać licznie zgromadzeni kibice na trybunach hali. link do skrótu spotkania finałowego https://youtu.be/o-5H6Rigkis 

Gratulujemy!

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy kieruje ogromne podziękowania dla wolontariuszy, Dyrekcji oraz grona pedagogicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V za pomoc organizacyjną podczas finałów Mistrzostw Wrocławia w tenisie stołowym. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Wrocławski SZS.

W dniu 14 grudnia w LO XII odbył się turniej fistball z udziałem biorących udział w warsztatach, zgłoszone zostały 4 zespoły (po 2 - LO XII i ZS nr 8).
Rozpoczęcie turnieju poprzedziła prezentacja przygotowana przez trenerkę Kingę, podczas której uczestnicy mieli możliwość obejrzenia szkoleniowych filmów dotyczących dyscypliny fistball, po krótkiej wymianie spostrzeżeń rozpoczął się turniej.
WSZS dziękuje Dyrekcji LO XII oraz nauczycielom w-f za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
Tutaj galeria zdjęć z turnieju.

Za nami kolejne MIKOŁAJKOWE Warsztaty z Fistballem, które odbyły się 7 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 32.
Po ceremonii otwarcia warsztatów odbyła się wspólna rozgrzewka poprowadzona przez Kingę Guszczę i Agata Józefowicz reprezentantki Polski w Fistballu.
Po rozgrzewce młodzież została podzielona na grupy, w których rozpoczęły się zajęcia praktyczne podczas których przedstawiono historię fistball a następnie uczestnicy mieli możliwość wspólnych ćwiczeń - odbić ,zagrywki i ataku.
W dalszej części warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na kilka zespołów i został rozegrany mini turniej.
Łącznie w warsztatach wzięło udział przeszło 80 uczniów.W dniu 24 października 2023r. w Centrum Kongresowym Hali Stulecia odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Szachach. O Puchar Prezesa Hali Stulecia w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Młodzieży, łącznie udział wzięło 78 reprezentacji szkolnych, czyli 398 uczestników. Oprócz dyplomów i medali za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, czekał dla mistrzowskiej drużyny specjalny puchar ufundowany przez prezesa Hali Stulecia, oraz okazjonalna koszulka z tradycyjnym napisem „Mistrz Wrocławia”. Wrocławski Szkolny Związek Sportowy gratuluje wszystkim reprezentacjom szkolnym, udziału w Mistrzostwach ,a trzem pierwszym zespołom życzy sukcesów w finałach Dolnośląskich.

Za nami drugie warsztaty z Fistballem, tym razem spotkaliśmy się na obiektach sportowych Liceum Ogólnokształcącego nr XII w dniu 19 października. Po ceremonii otwarcia warsztatów odbyła się wspólna rozgrzewka poprowadzona przez Kingę Guszczę reprezentantkę Polski w Fistballu.
Po rozgrzewce młodzież została podzielona na grupy, w których rozpoczęły się zajęcia praktyczne podczas których przedstawiono historię fistball a następnie uczestnicy mieli możliwość wspólnych ćwiczeń - odbić ,zagrywki i ataku.
W dalszej części warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na kilka zespołów i został rozegrany mini turniej.
Łącznie w warsztatach wzięło udział przeszło 70 uczniów.
Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki w postaci koszulek oraz certyfikaty uczestnictwa.
Zapraszamy na kolejne trzecie Warsztaty z Fistballem, które odbędą się w dniu 16 listopada na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr 8 we Wrocławiu przy ul. Reja o godzinie 9.00.
Tutaj galeria zdjęć z warsztatów.