Blue Flower

Za nami kolejne V warsztaty z Fistballem, tym razem spotkaliśmy się na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr 8 we Wrocławiu. Warsztaty rozpoczęły się uroczystym otwarciem, którego dokonał Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk i Sekretarz WASZ Piotr Widawski, którzy życzyli wszystkim uczestnikom Warsztatów dużo wrażeń związanych z nową dyscypliną sportową.
Po ceremonii otwarcia głos zabrał przedstawiciel Instytutu Rehabilitacji Medycznej i Sportowej, który poinformował młodzież, w jaki sposób będzie wyglądała diagnoza dotycząca oceny postawy ciała i zdiagnozowaniu dysfunkcji i zaburzeń posturalnych.

Następnym punktem warsztatów była wspólna rozgrzewka poprowadzonej przez Kingę Guszczę reprezentantkę Polski w Fistballu.
Po rozgrzewce młodzież została podzielona na grupy, w których rozpoczęły się zajęcia praktyczne (reprezentantki Polski pokazały wszystkim uczestnikom, na czym polega nowa dyscyplina a następnie zaprosili ich na wspólne ćwiczenia odbić, zagrywki i ataku).
Oprócz ćwiczeń został zorganizowany krótki mecz pokazowy oraz mecze, w którym uczestniczyli wszyscy uczestnicy warsztatów. Równolegle z prowadzonymi zajęciami /warsztatami/ w wydzielonej sali odbywała się diagnoza w której uczestniczyli uczestnicy warsztatów posiadający zgodę opiekunów prawnych.
Wyniki diagnozy z opisem i zaleceniami zostaną przesłane elektronicznie na wskazany adres na zgodzie.
Łącznie w warsztatach w dniu 15 listopada wzięło udział przeszło 85 uczestników młodzieży z ZS Nr 8 i Technikum Akademickiego.
Na zakończenie warsztatów młodzież otrzymała Certyfikaty Uczestnictwa.
Zapraszamy na kolejne już szóste MIKOŁAJKOWE Warsztaty z Fistballem, które odbędą się w dniu 6 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej Nr 32 przy ul. Kłodzkiej o godzinie 9.00.
Tutaj galeria zdjęć z zajęć.