Blue Flower

JESTEŚ MŁODY, ENERGICZNY, MASZ POMYSŁ ?  ZGŁOŚ SIĘ DO PRACY JAKO TRENER OSIEDLOWY

OFERTA PRACY

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy rozpoczyna nabór osób, które pracować będą w okresie od 25.03.2023 do 31.12.2023 jako trenerzy osiedlowi na wytypowanych boiskach i terenach zielonych Wrocławia , główne cele i założenia Programu wymienione są poniżej.

Szukamy 35 osób, które realizować będą Program w w/w okresie i które zostaną zatrudnione na podstawie umowy - zlecenia.

Kandydat powinien być :                                  

 • osobą pełnoletnią
 • posiadać podstawową wiedzę na temat organizacji zajęć sportowo – rekreacyjnych   dla dzieci i młodzieży
 • posiadać doświadczenie i osiągnięcia w pracy z dziećmi i młodzieżą
 • wykształcenie co najmniej średnie z uprawnieniami  pedagogicznymi i mile widziane uprawnienia instruktorskie lub trenerskie w najbardziej popularnych dyscyplinach sportu będą dodatkowymi atutami

Ofertę swoją kierujemy zwłaszcza do studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego i innych uczelni prowadzących kierunki pedagogiczne.

Do dnia 05.03.2023 roku osoby zainteresowane pracą jako trener osiedlowy prosimy o dostarczenie następujących dokumentów :

 • podanie o przyjęcie do pracy
 • CV z opisem doświadczeń i osiągnięć w pracy z młodzieżą
 • odpisów dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień, które mogą być pomocne w realizacji Programu (uprawnienia instruktorskie, trenerskie, sędziowskie i inne)
 • pisemną formę wizji pracy na stanowisku trenera osiedlowego, w tym propozycję lokalizacji boiska, na którym realizowany byłby Program.

Dokumenty można dostarczyć:

-osobiście, pocztą, lub e-mailem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

Zgłoszone osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie w pierwszej połowie marca 2023 przed Komisją Programu TRENER OSIEDLOWY, pytania i wątpliwości prosimy zgłaszać telefonicznie 500 733 600, 602 304 950 lub e-mail.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie rekrutacji jest Dyrektor Programu Trener Osiedlowy Bogusław Zawisza.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy z przyjemnością informuje, że jest realizatorem programu Gminy Wrocław na „Organizacja imprez oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych z Trenerem Osiedlowym dla dzieci i młodzieży  na terenie Wrocławia w 2023”

Głównymi celami Programu są :

 1. zwiększenie ilości dzieci i młodzieży w bezpieczny, zorganizowany sposób spędzającej wolny czas w sportowy sposób
 2. poprawa bezpieczeństwa na boiskach przyszkolnych  i terenach zielonych
 3. zwiększenie samorządności młodzieży
 4. zainteresowanie problematyką właściwej organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży wśród niej samej, a także wśród rodziców, instytucji pracujących na rzecz dzieci i młodzieży, sponsorów i innych osób
 5. współorganizacja przez uczestników Programu :

WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE  ( fistball, przeciąganie liny ,bule) 

- WROCŁAWSKIEGO PÓŁMARATONU I MARATONU

- ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM 

 Organizatorzy założyli, że od 29 marca do 22 grudnia 2023 roku na wytypowanych boiskach na terenie Wrocławia pracować będzie 35 trenerów osiedlowych w wymiarze 10 godzin tygodniowo (zajęcia w dni powszednie oraz soboty z możliwością odbywania niektórych zajęć także w niedziele). Zajęcia odbywałyby się także w okresie wakacji letnich.

 Głównymi zadaniami  trenera osiedlowego  są :

 1. organizowanie życia sportowego dzieci i młodzieży przebywającej na boisku oraz próba przyciągnięcia do tych zajęć młodzieży, która korzysta z innych terenów
 2. organizowanie imprez sportowo–rekreacyjnych na przydzielonym boisku oraz współorganizacja i uczestnictwo w imprezach organizowanych przez innych        trenerów osiedlowych
 3. dbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży przebywającej na wytypowanym boisku, kontrolowanie stanu technicznego urządzeń i zgłaszanie usterek, łagodzenie sporów, reagowanie na wszelkie patologie i niebezpieczeństwa
 4. organizacja  zajęć rekreacyjno – turystycznych, wycieczek, rajdów, rajdów rowerowych 
 5. organizacja zorganizowanych wyjść młodzieży, która kibicować będzie na profesjonalnych imprezach sportowych, dbanie o właściwe zachowanie na nich, propagowanie zachowań prawdziwego kibica
 6. kreowanie właściwych wzorców zachowań i postaw, w tym umiejętności zdrowego stylu życia, współpracy w grupie i innych
 7. kontakty z rodzicami, szkołą, parafią i instytucjami pracującymi na rzecz dzieci i młodzieży
 8. pozyskiwanie osób dorosłych, które mogłyby wspierać program
 9. współorganizowanie z innymi trenerami i ich podopiecznymi WROCŁAWSKICH IMPREZ PROMUJĄCYCH RÓŻNORODNE DYSCYPLINY SPORTOWE W RAMACH OLIMPIAD  PODWÓRKOWYCH , ORGANIZACJA LATA Z TRENEREM OSIEDLOWYM

Kolejny raz Zespół Szkolno–Przedszkolny Nr 21 na ul. Kłodzkiej, brał udział w warsztatach nowej dyscypliny  sportowej fistball. Tym razy z okazji Mikołaja, warsztaty odbyły się pod hasłem "Mikołajkowe Warsztaty z Fistball". Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane , a Wrocławski Szkolny Związek Sportowy - dzięki wsparciu finansowemu Miasta Wrocławia - ma nadzieję zachęcić je do dalszego rozwoju w tej dyscyplinie.

W dniu 21 listopada 2022, we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbyła się tegoroczne edycja Mistrzostw Wrocławia, Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Licealiady Młodzieży w Szachach. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

Dużą frekwencję można było zaobserwować w Szkole Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Reja na warsztatach dyscypliny sportowej fistball. Gra łączy w sobie elementy tenisa i siatkówki, jakimi są krosowe odbicia piłki (tenis) i rozgrywanie oraz przebijanie jej przez siatkę (siatkówka).

Za nami kolejne V warsztaty z Fistballem, tym razem spotkaliśmy się na obiektach sportowych Zespołu Szkół Nr 8 we Wrocławiu. Warsztaty rozpoczęły się uroczystym otwarciem, którego dokonał Przewodniczący WSZS Bohdan Aniszczyk i Sekretarz WASZ Piotr Widawski, którzy życzyli wszystkim uczestnikom Warsztatów dużo wrażeń związanych z nową dyscypliną sportową.
Po ceremonii otwarcia głos zabrał przedstawiciel Instytutu Rehabilitacji Medycznej i Sportowej, który poinformował młodzież, w jaki sposób będzie wyglądała diagnoza dotycząca oceny postawy ciała i zdiagnozowaniu dysfunkcji i zaburzeń posturalnych.

W dniu 19 października 2022r. w Hali Liceum Ogólnokształcącego Nr XII przy ulicy Orląt Lwowskich odbyły się kolejne warsztaty dyscypliny Fistball. W ramach zajęć uczestnicy nie tylko mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności sportowych, ale również skorzystać z diagnostyki wad posturalnych, które przeprowadził Instytut Rehabilitacji. Mam nadzieję, że wśród uczestników znajdą się przyszli reprezentanci tej dyscypliny. Następne warsztaty zaplanowane są na 15 listopada 2022r. w Hali Zespołu Szkół Nr 8 ul. Reja. Do zobaczenia!
Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 31 sierpnia w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV odbyła się Wrocławska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i dyrektorów szkół wrocławskich. W trakcie inauguracji zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół wrocławskich za rok szkolny 2021/2022 z wręczeniem Pucharów Przechodnich Prezydenta Wrocławia i Przewodniczącego RM, okolicznościowych dyplomów i voucherów na zakup sprzętu sportowego.
W roku szkolnym 2021/2022 we współzawodnictwie sportowym szkół wrocławskich uczestniczyło 120 szkół w 17 dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt i chłopców, łącznie około 10 tysięcy dzieci i młodzieży szkół wrocławskich.


Współzawodnictwo realizowano w dwóch kategoriach:

Dostępne są na stronie karty zgłoszeniowe do rozgrywek Mistrzostw Wrocławia 2022/2023 w ramach Kalendarza Imprez Sportowych dla poszczególnych kategorii wiekowych. Uzupełnioną kartę należy odesłać na adres mailowy koordynatora WSZS lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można również kartę zgłoszeniową dostarczyć w dniu zebrań organizacyjnych dla poszczególnych stref. W załączeniu znajduje się również zaproszenie na zebranie organizacyjne z podanymi datami. Jeśli szkoła nie została ujęta w wykazie to proszę o kontakt tel. 500733600.
Dostępny jest również również Kalendarz Imprez w formie PDF. Wszelkie bieżące informacje zamieszczane będą na naszej stronie.
Wykaz załączników do pobrania:
- karta zgłoszeniowa Igrzysk Dzieci (wypełniają SP klasy 1-6)
- karta zgłoszeniowa Igrzysk Mł.Szkolnej (wypełniają SP klasy 7-8)
- karta zgłoszeniowa Licealiada Młodzieży
- zaproszenie na zebranie Stref Wschód, Zachód, Centrum
- kalendarz Imprez w PDF.