Blue Flower

W dniu 29 września 2021 r w obiektach sportowych LO nr XII odbyło się trzecie  spotkanie w ramach ”Warsztatów z Fistballem Dla Dzieci i Młodzieży w 2021„  w których uczestniczyło przeszło 65 osób wraz z kibicami (młodzież LO nr XII z uwagi na trwające obostrzenia związane z trwającą pandemią).
Uroczystego otwarcia Warsztatów dokonali Bohdan Aniszczyk - Przewodniczący WSZS i Robert Szczerbaniuk Prezes Fistball Polska, którzy życzyli zgromadzonym aktywnego udziału w warsztatach i dużo wrażeń związanych z nową dyscypliną sportową. Tutaj galeria zdjęć.

Po ceremonii otwarcia głos zabrała przedstawiciel Instytutu Rehabilitacji Medycznej i Sportowej, która poinformowała młodzież, w jaki sposób będzie wyglądała diagnoza dotycząca oceny postawy ciała i zdiagnozowaniu dysfunkcji i zaburzeń posturalnych.
W dalszej części warsztatów wszyscy uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Roberta Szczerbaniuka i Kingę Guszczę reprezentantkę  Polski w Fistballu. Po rozgrzewce młodzież została podzielona na grupy, w których rozpoczęły się zajęcia. Nasi goście pokazali młodym zawodnikom, na czym polega nowa dyscyplina a następnie zaprosili ich na wspólne ćwiczenia odbić, zagrywki i ataku. Oprócz ćwiczeń został zorganizowany krótki mecz pokazowy oraz  mecze, w których wzięli udział wszyscy uczestnicy warsztatów.
Równolegle z prowadzonymi zajęciami w wydzielonej sali  odbywała  się diagnoza,  której poddani zostali uczestnicy warsztatów posiadający stosowne zezwolenia. Wyniki z przeprowadzonej diagnozy w formie specjalnego wydruku z opisem i zaleceniami zostanie przesłany mailem do zainteresowanych.

W trakcie realizacji programu /warsztatów osiągnęliśmy zamierzone cele takie jak :
-promocja dyscypliny FISTBALL
-zainteresowanie młodzieży szkół wrocławskich dyscypliną, która coraz bardziej jest popularna na świcie a u nas dopiero raczkuje
-propagowanie idei Fair Play-spotkanie i wspólne przeprowadzenie szkolenia/treningu i rozegranie meczu  z  byłym reprezentantem Polski Robertem Szerbaniukiem i  Kingą Guszczą reprezentantką  Polski w Fistballu-propagowanie idei  powszechnej aktywności.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe upominki związane z warsztatami (certyfikaty i koszulki).
Zapraszamy na kolejne Warsztaty z Fistballem, które odbędą się w dniu 19 października 2021 r w LO Nr X we Wrocławiu.