Blue Flower


W dniu 22 września 2022r. na kąpielisku Morskie Oko ul. Chopina odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealliady. W zawodach udział wzięło aż 186 reprezentacji szkolnych!!! Wrocławski SZS składa podziękowania dla Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego Nr XI, którzy tradycyjnie wspierali nasze działania wolontariuszami. Gratulujemy wszystkim udziału i przypominamy, że najlepsze cztery zespoły mają możliwość występu w Finale Dolnośląskim. Do pobrania komunikat końcowy Igrzysk Dzieci i Młodzieży oraz Licealiady. Tutaj galeria zdjęć.

W dniu 14.09 na kąpielisku Morskie Oko odbyła się Wrocławska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023 z udziałem Przewodniczącego WSZS Bohdana Aniszczyka, nauczycieli w-f szkół wrocławskich i licznie zgromadzonej młodzieży.
W części sportowej imprezy - Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych (odbyło się 8 biegów) uczestniczyło przeszło 1850 zawodników ze szkół wrocławskich. Honorowymi starterami poszczególnych biegów byli: Bohdan Aniszczyk i Waldemar Biskup.
Bezpośrednio po zakończeniu biegów odbywały się ceremonie dekoracji najlepszych 6 zawodników, którzy otrzymywali po raz pierwszy w tym roku szkolnym okolicznościowe medale. Biuro WSZS wyraża słowa podziękowania Dyrekcji  LO Nr XI i LO II za pomoc wolontariuszy w sprawnym przeprowadzeniu mistrzostw. Tutaj galeria zdjęć z zawodów. Do pobrania komunikaty końcowe:
Igrzyska Dzieci kl. III-IV dziewczęta
Igrzyska Dzieci kl. III-IV chłopcy
Igrzyska Dzieci kl. V-VI dziewczęta
Igrzyska Dzieci kl. V-VI chłopcy
Igrzyska Młodzieży dziewczęta
Igrzyska Młodzieży chłopcy
Licealiada dziewczęta
Licealiada chłopcy
 

W dniu 31 sierpnia w auli Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV odbyła się Wrocławska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 z udziałem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i dyrektorów szkół wrocławskich. W trakcie inauguracji zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół wrocławskich za rok szkolny 2021/2022 z wręczeniem Pucharów Przechodnich Prezydenta Wrocławia i Przewodniczącego RM, okolicznościowych dyplomów i voucherów na zakup sprzętu sportowego.
W roku szkolnym 2021/2022 we współzawodnictwie sportowym szkół wrocławskich uczestniczyło 120 szkół w 17 dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt i chłopców, łącznie około 10 tysięcy dzieci i młodzieży szkół wrocławskich.


Współzawodnictwo realizowano w dwóch kategoriach:

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy kontynuuje działania mające na celu popularyzację dyscypliny fistball wśród dzieci, młodzieży i wrocławian.
W dniu 26 września na terenach zielonych Parku Grabiszyńskiego odbyły się  kolejne warsztaty, które przeprowadzone zostały przez trenerkę, reprezentantkę Polski w fitballu KINGĘ GŁUSZCE. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może bardzo duża frekwencja. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z dyscypliną, poznania podstawowych zasad gry oraz wspólny trening i rozegranie meczu.
Na kolejne warsztaty zapraszamy w dniu 29 września na obiekty sportowe LO Nr XII.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2021/2022 Wrocławski SZS zaprasza do udziału szkół wrocławskich w zawodach sportowych organizowanych przez WSZS.
Poniżej do pobrania załączniki zawierające:
- zaproszenie do udziału w zebraniach poszczególnych stref wrocławskich
- karta zgłoszeń do Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady
- zaproszenie do Ligi Basketmania
- Kalendarz Imprez Sportowych

Z poważaniem
Sekretarz WSZS Piotr Widawski

W dniu 30 sierpnia w Teatrze Capitol odbyła się uroczysta  Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół wrocławskich z udziałem Dyrektorów Szkół i zaproszonych gości, w trakcie trwania uroczystości a to już stało się tradycją zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2020/2021. Wyróżnionych zostało osiem pierwszych szkół w trzech kategoriach: IGRZYSKA DZIECI, IGRZSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, LICEALIADA oraz w kategorii NAJAKTYWNIEJSZA SZKOŁA.

W dniach 3-6 października na obiekcie sportowym Ślęzy Wrocław ul. Kłokoczycka rozegrane zostaną eliminacyjne rozgrywki w piłce nożnej chłopców Strefy Wschód, Centrum oraz Zachód w ramach rywalizacji w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Młodzieży. Do pobrania komunikaty organizacyjne
strefa Wrocław Centrum 
strefa Wrocław Wschód 
strefa Wrocław Zachód.

Tutaj do pobrania komunikat organizacyjny Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady w ramach Mistrzostw strefy Wrocław Wschód w piłce nożnej chłopców.

Tutaj do pobrania znajduje się komunikat organizacyjny Mistrzostw Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w dniu 14 września na kąpielisku Morskie Oko. Zgłoszenia imienne do 12 września 2022 (godz.20.00) wypełnione w Excelu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - wg wzoru zgłoszeń
W zawodach może wziąć udział maksymalnie ośmiu zawodników reprezentacji szkoły na poszczególne kategorie (w każdym biegu).
W zgłoszeniu dla Igrzysk Dzieci oraz IMS proszę posługiwać się nazwą uproszczoną np. Szkoła Podstawowa Nr ..., jeśli to możliwe zamiast złożonych typu Zespół Szkolno - Przedszkolny itp.

W dniach 5, 6, 7 października 2021 roku na obiekcie sportowym Ślęzy Wrocław ul. Kłokoczycka rozegrane zostaną rozgrywki piłki nożnej poszczególnych stref: Zachód, Centrum, Wschód w poszczególnych kategoriach:
strefa Centrum
strefa Zachód
Igrzyska Dzieci strefa Wschód
Igrzyska Młodzieży strefa Wschód
Licealiada strefa Wschód.

W dniu 23 września 2021 na Morskim Oku we Wrocławiu odbyła się druga impreza organizowana przez WSZS w roku szkolnym 2021/2022 rangi Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Odbyło się 6 biegów w kategoriach  : Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców, Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców, Licealiady Młodzieży Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło aż 183 reprezentacji  szkolnych - 1281 uczestników. Gratulujemy wszystkim udziału a najlepszym pierwszym czterem zespołom w każdej kategorii życzymy sukcesów w Finale  Dolnośląskim.
Tutaj do pobrania plik zawierający kolejność końcową w poszczególnych kategoriach.
 

W dniu 23 września 2021 na Morskim Oku ul. Chopina odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada.
Przypominamy, że reprezentacja liczy 6 zawodników/zawodniczek. Tutaj do pobrania komunikat organizacyjny zawodów.

W dniu 14 września na wrocławskim kąpielisku Morskie Oko przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się Wrocławska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego  2021/2022, w trakcie inauguracji odbyła się pierwsza impreza rangi Mistrzostw Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Odbyło się osiem biegów, w których uczestniczyło 1950 uczniów szkół wrocławskich. Komunikat końcowy mistrzostw wkrótce. Zapraszamy na kolejną imprezę biegową, która odbędzie się w dniu 23 września na Morskim Oku - FINAŁ SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH.
Do pobrania wyniki poszczególnych biegów:
Bieg nr 1 Licealiada dziewcząt
Bieg nr 2 Licealiada chłopców
Bieg nr 3 Igrzyska Dzieci dziewcząt roczniki 2009-10
Bieg nr 4 Igrzyska Dzieci chłopców roczniki 2009-10
Bieg nr 5 Igrzyska Dzieci dziewcząt roczniki 2011-12
Bieg nr 6 Igrzyska Dzieci chłopców roczniki 2011-12
Bieg nr 7 Igrzyska Młodzieży dziewcząt
Bieg nr 8 Igrzyska Młodzieży chłopców

Tutaj galeria zdjęć z imprezy.

Informujemy o rozpoczynających się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo ważną kwestią organizacyjną jest odesłanie drogą mailową danych uczestników w nieprzekraczalnym terminie 11 września do godz.20.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła może zgłosić do każdego biegu maksymalnie 10 zawodników. By uniknąć sytuacji z ubiegłego roku w dniu zawodów nie będzie możliwości dodawania zawodników, dlatego proszę ewentualnie skorzystać z możliwości zgłoszenia maksymalnie dziesięciu zawodników.
Przypominamy że obowiązują roczniki podane w komunikacie organizacyjnym. Liczymy na sumienność w tej kwestii, gdyż pozwoli to nam na sklasyfikowanie wszystkich zawodników.
W załączeniu:
- komunikat organizacyjny
- formularz zgłoszeniowy (exel) do uzupełnienia i odesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.