Blue Flower


W dniach 5, 6, 7 października 2021 roku na obiekcie sportowym Ślęzy Wrocław ul. Kłokoczycka rozegrane zostaną rozgrywki piłki nożnej poszczególnych stref: Zachód, Centrum, Wschód w poszczególnych kategoriach:
strefa Centrum
strefa Zachód
Igrzyska Dzieci strefa Wschód
Igrzyska Młodzieży strefa Wschód
Licealiada strefa Wschód.

Wrocławski Szkolny Związek Sportowy kontynuuje działania mające na celu popularyzację dyscypliny fistball wśród dzieci, młodzieży i wrocławian.
W dniu 26 września na terenach zielonych Parku Grabiszyńskiego odbyły się  kolejne warsztaty, które przeprowadzone zostały przez trenerkę, reprezentantkę Polski w fitballu KINGĘ GŁUSZCE. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyć może bardzo duża frekwencja. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z dyscypliną, poznania podstawowych zasad gry oraz wspólny trening i rozegranie meczu.
Na kolejne warsztaty zapraszamy w dniu 29 września na obiekty sportowe LO Nr XII.

W dniu 23 września 2021 na Morskim Oku we Wrocławiu odbyła się druga impreza organizowana przez WSZS w roku szkolnym 2021/2022 rangi Mistrzostw Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Odbyło się 6 biegów w kategoriach  : Igrzysk Dzieci Dziewcząt i Chłopców, Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców, Licealiady Młodzieży Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło aż 183 reprezentacji  szkolnych - 1281 uczestników. Gratulujemy wszystkim udziału a najlepszym pierwszym czterem zespołom w każdej kategorii życzymy sukcesów w Finale  Dolnośląskim.
Tutaj do pobrania plik zawierający kolejność końcową w poszczególnych kategoriach.
 

W dniu 23 września 2021 na Morskim Oku ul. Chopina odbędą się Mistrzostwa Wrocławia w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada.
Przypominamy, że reprezentacja liczy 6 zawodników/zawodniczek. Tutaj do pobrania komunikat organizacyjny zawodów.

W dniu 14 września na wrocławskim kąpielisku Morskie Oko przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się Wrocławska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego  2021/2022, w trakcie inauguracji odbyła się pierwsza impreza rangi Mistrzostw Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych.
Odbyło się osiem biegów, w których uczestniczyło 1950 uczniów szkół wrocławskich. Komunikat końcowy mistrzostw wkrótce. Zapraszamy na kolejną imprezę biegową, która odbędzie się w dniu 23 września na Morskim Oku - FINAŁ SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH.
Do pobrania wyniki poszczególnych biegów:
Bieg nr 1 Licealiada dziewcząt
Bieg nr 2 Licealiada chłopców
Bieg nr 3 Igrzyska Dzieci dziewcząt roczniki 2009-10
Bieg nr 4 Igrzyska Dzieci chłopców roczniki 2009-10
Bieg nr 5 Igrzyska Dzieci dziewcząt roczniki 2011-12
Bieg nr 6 Igrzyska Dzieci chłopców roczniki 2011-12
Bieg nr 7 Igrzyska Młodzieży dziewcząt
Bieg nr 8 Igrzyska Młodzieży chłopców

Tutaj galeria zdjęć z imprezy.

Informujemy o rozpoczynających się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Bardzo ważną kwestią organizacyjną jest odesłanie drogą mailową danych uczestników w nieprzekraczalnym terminie 11 września do godz.20.00 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkoła może zgłosić do każdego biegu maksymalnie 10 zawodników. By uniknąć sytuacji z ubiegłego roku w dniu zawodów nie będzie możliwości dodawania zawodników, dlatego proszę ewentualnie skorzystać z możliwości zgłoszenia maksymalnie dziesięciu zawodników.
Przypominamy że obowiązują roczniki podane w komunikacie organizacyjnym. Liczymy na sumienność w tej kwestii, gdyż pozwoli to nam na sklasyfikowanie wszystkich zawodników.
W załączeniu:
- komunikat organizacyjny
- formularz zgłoszeniowy (exel) do uzupełnienia i odesłania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2021/2022 Wrocławski SZS zaprasza do udziału szkół wrocławskich w zawodach sportowych organizowanych przez WSZS.
Poniżej do pobrania załączniki zawierające:
- zaproszenie do udziału w zebraniach poszczególnych stref wrocławskich
- karta zgłoszeń do Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży i Licealiady
- zaproszenie do Ligi Basketmania
- Kalendarz Imprez Sportowych

Z poważaniem
Sekretarz WSZS Piotr Widawski

W dniu 30 sierpnia w Teatrze Capitol odbyła się uroczysta  Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 szkół wrocławskich z udziałem Dyrektorów Szkół i zaproszonych gości, w trakcie trwania uroczystości a to już stało się tradycją zostały ogłoszone wyniki współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2020/2021. Wyróżnionych zostało osiem pierwszych szkół w trzech kategoriach: IGRZYSKA DZIECI, IGRZSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, LICEALIADA oraz w kategorii NAJAKTYWNIEJSZA SZKOŁA.