W dniu 28 kwietnia 2022 roku w Hali Liceum Ogólnokształcącego Nr IX przy ulicy Piotra Skargi rozegrany został Finał Wrocławskiej Ligi Koszykówki. W nim zmierzyły się odpowiednio trzeci i czwarty zespół po rundzie zasadniczej czyli reprezentacja LO IX oraz LO X. Mecz przez większość spotkania były wyrównany i emocjonujący w którym to ostatecznie zwyciężyli gospodarze przy ogromnym dopingu kibiców. Tytuł Najlepszego zawodnika Ligi zdobył reprezentant LO IX - Adam Domatowicz. Brąz zdobyli reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Nr XIV. W kategorii dziewcząt złote medale zdobyły dziewczęta Zespołu Szkół nr 8 z Reja, a wyróżnioną zawodniczką za cały sezon została Monika Harasimów. Srebro zdobyły dziewczęta z Liceum Nr X, a brąz dziewczęta z "siódemki". Uroczystego zakończenia sezonu dokonała Pani Dyrektor LO IX Grażyna Kusiak wraz z Sekretarzem WSZS Piotrem Widawskim wręczając medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!