Bardzo dużo emocji towarzyszyło spotkaniom ćwierćfinałowym WLK chłopców.  W zeszłym tygodniu w pierwszym spotkaniu 1/4 reprezentacja ZS Nr 8 podejmowała LO X, które po sezonie zasadniczym plasowała się na trzecim miejscu. Reprezentacja ZS Nr 8 w spotkaniu barażowym o prawo gry w 1/4 WLK pokonała ZSEiA. W spotkaniu ćwierćfinałowym faworytem była "dziesiątka", ale to podopieczni Jarosława Szydełko cieszyli się z awansu do półfinału gdzie zmierza się z LO IX. W drugim spotkaniu 1/4 reprezentacja LO V podejmowała u siebie LO XIV. Był to pojedynek drużyn z miejsc 4-5 WLK i był niezwykle emocjonujący. W pierwszych trzech kwartach prowadzenie utrzymywało się dla gospodarzy, którzy prowadzili odpowiednio w kwartach: (17:9),(27:25),(38:30). Czwarta kwarta to zryw LO XIV, którzy zwyciężyli tą część gry 18:5, a cały mecz 48:43. Gratulujemy!

poniżej pary półfinałowe

LO IX - ZS NR 8 - 30 marzec godz. 15.45 ul. Piotra Skargi

LO VII - LO XIV - 30 marzec godz. 15.30 ul. Krucza

Finały WLK

Mecz o 3 miejsce - 5 kwietnia godz. 11.00

Mecz o 1 miejsce - 5 kwietnia godz. 12.15

W dniu 9 marca 2023r. rozegrane zostały spotkania barażowe o prawo gry w ćwierćfinałach WLK chłopców. Po pięciu zwycięstwach odniesionych w Dywizji B reprezentacja ZSEiA zmierzyła się ZS Nr 8. Dla podopiecznych Pana Jana Solarka sam awans do drugiej rundy był już dużym sukcesem tym bardziej że w Lidze WLK ostatni raz występowali ponad 10 lat temu. W konfrontacji z doświadczoną ekipą z Reja pokazali się z bardzo dobrej strony ale ostatecznie musieli uznać wyższość kolegów z ZS Nr 8 którzy zwyciężyli wynikiem 60:32. W drugim spotkaniu reprezentacja LO 5 pokonała ZS Nr 18 wynikiem 38:19,

Pary 1/4 utworzyły:

LO X - ZS Nr 8

LO XIV - LO V

Tradycyjnie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem rozegrany został mecz pomiędzy nauczycielami szkół wrocławskich oraz zespół złożony z Sympatyków Wrocławskiego SZS w skład którego wchodzili przedstawiciele Biura Sportu oraz pracownicy Młodzieżowego Centrum Sportowego. Całe spotkanie rozgrywane było w świątecznej atmosferze i stało na wysokim poziomie sportowym :) Przez większość spotkania mecz toczył się pod dyktando WSZS, którzy tego dnia byli bardzo dobrze dysponowani w ataku trafiając łącznie 11 rzutów za trzy punkty. Gratulujemy i dziękujemy za zabawę!

Reprezentanci ZS 18 dzięki zwycięstwunad ZS Gastronommicznych w ostatniej kolejce spotkań w ramach WLK zapewnili sobie awans do II rundy. Tam w meczu barażowym o awans do ćwierćfinału zmierzą się z  reprezentacją LO 5 z Kuronia. Gratulujemy!

Komplet zwycięstw odnieśli reprezentanci podopieczni Grzegorza Kwaśniewskiego - reprezentacja SP 47 z Januszowickiej w rozgrywkach Basketmanii. W takich samych nastrojach fazę grupową kończyli reprezentanci SP 81 z Jastrzębiej. Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa Nr 81 bierze udział w tych rozgrywkach od początku ich istnienia. Gratulujemy!